RUIKE JAGER – KOLEJNE STARCIE Z TĄ SAMĄ MARKĄ :)

Ruike, już raz testowałem nożyk tej marki i jest w mojej kolekcji do tej pory. Tym razem dzięki uprzejmości Piotra z kanału Szpejtech trafił do mnie Jager f118. Jest to największy nóż dostępny w ofercie producenta.

Na początku jak zawsze trochę suchych danych:

Długość całkowita: 22,3 [cm]
Długość całkowita: 223 [mm]
Długość głowni: 110 [mm]
Elementy zestawu noża: pochewka
Grubość głowni: 4,5 [mm]
Gwarancja: 5 lat producenta
Jelec: jest
Masa: 190,5 [g]
Materiał okładzin: kompozyt – G10
Materiał pochewki: tworzywo sztuczne
Odporność na korozję: wysoka – tutaj mam obiekcję w nożu f815 pojawiła się korozja pod okładzinami…
Producent: Ruike, Chiny
Profil głowni: Drop Point
Symbol producenta: F118-B
Twardość stali: 58-60 [HRC]
Typ noża: stała klinga
Typ stali: nierdzewna – 14C28N
Zastosowanie (przeznaczenie): surwiwalowe – taktyczne

Sam nóż jest już znany i mogliście z pewnością widzieć kilka recenzji tego produktu. Ja jednak chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tego produktu. Wykonanie samego noża jest dobre, szlifu równe, spasowanie ok. Jedynym mankamentem są śruby rękojeści, które po prostu odstają i mi przeszkadzają. Chińczyk mógł to dokładniej zrobić…

Ruike wyjście szlifu …

A post shared by z_nozem_przez_swiat (@swirek89) on

 

Dużo osób chwaliło sobie chwyt.. Mi jednak on jakoś nie leży, może to dla tego, że lubię proste rękojeści. Samo G10 jest spoko, praca nawet mokrym nożem nie stanowi problemu.  Sam nóż posiada duży zapas mocy, ja osobiście nie robiłem jakiś ciężkich testów. Możecie zobaczyć na kanale chłopaków z Universal Survival jak nóż radzi sobie z ciężkimi zadaniami 🙂 4,5mm na głowni pozwala na bardzo dużo. Trzymanie ostrości sprawdzałem w przypadku modelu f815 i stal daję radę. W f118 jest dokładnie tak samo i jak za te pieniądze będziecie zadowoleni.

Ostatnim elementem, który chciałem opisać jest pochewka. Jest dokładnie tak samo słaba jak w modelu f815, trzyma bardzo słabo i stosunkowo szybko wyrabia się. Jedyny plus to ten system, który pozwala mocować zarówno w poziomie jak i pionie. Ja szybko wymieniłem swoją na kydex i każdemu to radzę.

Podsumowując mogę powiedzieć, że nie mam więcej nić do dodania… Nóż mi nie leży w dłoni co go totalnie dyskwalifikuje… Jednak nie odradzam go nikomu, radzę tylko aby przed zakupem każdy wziął go w rękę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.